ادرار موش و انسان در برخی لوازم آرایشی تقلبی | رژ لب و ریمل ارزان نخرید

ایرنا نوشت: دکتر محمد بقایی داروساز افزود: هیج ارزانی بی دلیل نیست البته با این سخن هرگز قصد ندارم بگویم گرانی قیمت، نشانی از کیفیت کالاست اما هر گونه تفاوت قیمت فاحش، حتما علت خاصی را در پس پرده دارد و متاسفانه مابه التفاوت این قیمت را معمولا مصرف کنندگان در زمانی دور یا نزدیک با قیمت برای درمان عوارض ناخواسته و جانبی این محصولات می پردازند.

وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است.  محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بشب انواع عفونت‌های چشمی، واکنش های آلرژیک، کهیرهای پوستی، ورم لب و سوختگی های شیمیایی می شود.

 پژوهشگر و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو تصریح کرد: مقادیر بالا و بسیار سمی سرب که گاهی بیش از ١٥ برابر حد مجاز بود و به راحتی می تواند اثرات بیماری زایی و حتی سرطان زایی بسیار بالایی داشته باشد نیز منبع شده است.

وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا  و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید،  مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کانتری منبع کنند.

 طرح برچسب اصالت، طرحی است که طی آن برچسب هایی روی محصولات سلامت محور مانند فرآورده های آرایشی نصب می شود تا مردم با دیدن آنها اجناس ایمن را خریداری کنند اما نکته مهم این است که این برچسب ها به خودی خود بیانگر اصالت کالا نیستند و حتما باید از سامانه www.ttac.ir یا پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام شوند.

در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند اسم کالا، تاریخ تولید، انقضا، اسم تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.