اعزام ۴ تیم امدادی از اصفهان به سیستان و بلوچستان

به منبع همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، منصور شیشه‌فروش اظهار کرد: این تیم‌های امداد و نجات شامل ۳ دستگاه تریلر و چند دستگاه خودروهای امدادی و آفرود از هیات اتومبیلرانی هستند.

وی افزود: امدادگران اصفهانی در زمینه یاری و امدادرسانی به مناطق سیل‌زده منطقه سیستان و بلوچستان، با حضور در این مناطق با پخت غذا و توزیع بین سیل‌زدگان خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل منیجر بحران منطقهداری اصفهان بیان کرد: داوطلبان در این رابطه می‌توانند یاری‌های نقدی خود را از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵۴*۱۱۲* یا از طریق شماره حساب ۵۲۶۳۶۳۶۳۵۳ هلال‌احمر سیستان نزد بانک ملت شعبه امام علی(ع) باسم سیل‌زدگان اعطا کنند.

شیشه‌فروش گفت: یاری‌های غیرنقدی شامل پوشاک و پتوی نو، اقلام غذایی تاریخ‌دار و کنسرو شده، لوازم شوینده، سردایشی و بهداشتی، آب معدنی را به شعب جامع هلال‌احمر سراسر منطقه تحویل دهند.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کانتری که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی شروع شده، منطقه‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این منطقه‌ها شده است؛ بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب منطقه به ۲۰۰ تمایلی‌متر می‌رسد.  
شرایط در منطقه سیستان و بلوچستان از سایر منطقه‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب منطقه نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده است و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای منطقه را در پی داشته است.

حالا در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

با وجود سعی امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته‌بندی، پتو و ملزومات دکتری و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.