اکران فیلمهای نو بر گیشه سینما تاثیرگذار بود؟

به منبع ایسنا بر اساس اطلاعات و آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران، فیلم سینمایی «درخونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی با گیم امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی نیا ، نادر فلاح ، محمود جعفری ،منصور شهگیم ،افشین سنگ چاپ ،فاطمه مرتاضی و پانته آپناهی ها با محدودیت سنی ۱۲ سال به بالا، پس از یک هفته نمایش با جلب ۲۶ هزار مخاطب، ۳۴۶ تمایلیون تومن فروش داشته است. این فیلم که برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد با در اختیار داشتن ۶۹ سینما به تفکیک ۲۸۳ تمایلیون تومن در تهران فروش داشته است. 
فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی با حضور سها نیاستی، فرشته ارسطویی، علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی، نیلوفر خوش خلق که از ۱۰ مهرماه روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است ۲۱۷ تمایلیون تومن فروش داشته که به تفکیک ۱۱۰ تمایلیون تومن از آن سهم فروش در سینماهای تهران بوده است. این اثر در حال حاضر در ۹۷ سینما نمایش دارد.
فیلم «پیلوت» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان که اکران خود را از سوم مهرماه شروع کرده و با محدودیت سنی ۱۵+ سال روی پرده رفته است، تا امشب ۲۹۶ تومن فروش داشته و بیش از ۲۳هزار مخاطب به سینما جلب کرده است. از مجموع فروش این فیلم با در اختیار داشتن در مجموع ۷۲ سینما، سهم تهران ۲۰۹ تمایلیون تومن بوده است.
فیلم سینمایی «ماجرای نیمشب۲ / رد خون» ساخته محمد حسین مهدویان که از سوم مهرماه روی پرده رفته و با محدودیت سنی بالای ۱۲ سال نمایش خود را شروع کرده تا امشب پس از گذشت دو هفته اکران، دو تمایلیارد و ۳۷۲ تمایلیون تومن فروش داشته و یک تمایلیارد و ۴۷۹ تمایلیون تومن سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی که اولین نمایش خود را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشته در حال حاضر در ۱۸۱ سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.
فیلم مستند «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی که مروری بر تاریخ باشگاه استقلال ایران از زمان تاسیس تا امشبش است، با شروع اکرانش از سوم مهرماه تا امشب ۲۶ تمایلیون تومن فروش داشته هزار و ۸۹۵ نفر آن را در سینماها نظاره کرده‌اند. این مستند در ۲۳ سالن سینمایی در کانتری نمایش دارد.
درام سینمایی «شاه کش» ساخته وحید امیرخانی که اکرانش را از ۲۷ شهریورماه شروع کرده و با محدودیت سنی ۱۲+ سال روی پرده رفته است، حدود ۷۶۰ تمایلیون تومن فروش داشته که از این مقدار ۴۹۲ تمایلیون تومن آن سهم تهران بوده است. این فیلم تا امشب ۶۲ هزار مخاطب داشته و در ۱۱۹ سینما اکران داشته است.
فیلم «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور که هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفت است، با محدودیت سنی بالای ۱۵ سال و در اختیار داشتن ۹۲ سالن سینمایی بیش از ۲۴۴ تمایلیون تومن فروش داشته و به تفکیک ۱۴۰ تمایلیون تومن در تهران فروش داشته در مجموع ۲۱ هزار نفر مخاطب این فیلم بوده‌اند. 
همچنین سینمایی «کلوپ همسران» ساخته مهدی صباغ زاده که از ۲۶ شهریورماه نمایش خود را شروع کرد، با محدودیت سنی ۱۵+ سال، با جلب ۱۲۹ هزار نفر مخاطب، یک تمایلیارد و ۵۸۷ تمایلیون تومن فروش داشته و در ۱۳۳ سینما روی پرده رفته است.
فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» علیرضا باسیان  که نمایش خود را ۲۷ شهریورماه شروع کرده با محدودیت سنی ۱۲+ سال که برای نخستین بار در جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد با وارد شدن به سومین هفته اکران خود ۹۷۲ تمایلیون تومن فروش داشته است. این فیلم که در ۱۰۶  سینما نمایش داشته، تا امشب ۷۷ هزار مخاطب به سینما جلب کرده است.
«شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی با اکران از ۲۲ شهریورماه در سینماها، ۲۲۴ تمایلیون تومن فروش داشته و به تفکیک از مجموع فروش این فیلم ۱۴۶ تمایلیون تومن سهم سینماهای تهران بوده است. این اثر در ۵۹ سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.
فیلم سینمایی «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی که نمایش خود را از نیمه مرداد شروع کرده و حالا شبهای پایانی اکران خود در سرگروهی را می‌گذراند، تا امشب سه تمایلیارد و ۸۵۸ تمایلیون تومن فروش داشته که بیش از دو تمایلیارد از آن سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی با در اختیار داشتن ۱۷۲ سینما، بیش از ۳۰۰ هزار نفر مخاطب به سینما جلب کرده است.

فیلم سینمایی «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده و تهیه کنندگی علی مصفا، با گیم صابر ابر، بابک حمیدیان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، داریوش موفق، محسن حسینی، باحضور علی نصیریان از امشب روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است. این فیلم که اولین حضورش روی پرده در جشنواره فیلم فجر بوده است حالا با محدودیت سنی +۱۲ سال اکران عمومی اش را شروع کرده است.