جمعی از کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان پرداخت کارانه معوق خود را خواستار شدند

به منبع کلید سرا به نقل از ایرنا، بیمارستان الزهرا(س) در جنوب کلانشهر اصفهان به‌عنوان کوچولو‌ترین و جامع‌ترین بیمارستان منطقه اصفهان دارای حدود یکهزار تخت و سه هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی است.

یکی از کارکنان این بیمارستان اظهارداشت: کارانه و اضافه‌کاری ما از حدود ۹ ماه گذشته تا کنون پرداخت نشده و مسئولان دانشگاه پاسخ مشخصی در این زمینه به ما نداده‌اند.

وی که خواست اسمش در خبر فاش نشود با بیان اینکه حقوقوق استوار کارکنان این بیمارستان، کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد، افزود: امور رفاهی نیز پاسخگوی نیاز ما نیست به‌طوری که در ۲ ماه گذشته وعده نهار برای کارکنان حذف شد.

به گفته وی به کارکنان این بیمارستان، شیفت اضافه کاری داده می‌شود اما مبلغی بابت آن پرداخت نشده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم دکتری اصفهان در این زمینه گفت: تجمع امشب کارکنان بیمارستان الزهرا(س) مربوط به خواسته‌های صنفی آنهاست.

آرش نجیمی با بیان اینکه پرداخت کارانه آنها عقب افتاده است، افزود: دلیل آن، عدم پرداخت حقوق بیمه از سوی شرکت‌های بیمه گر از جمله بیمه سلامت و تامین اجتماعی است.

وی با تاکید بر این‌که به محض پرداخت حقوق بیمه از سوی این شرکت‌ها، کارانه و اضافه‌کاری کارکنان بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم دکتری اصفهان، پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در ۲ ماه گذشته تا کنون هیچ پولی از سوی این شرکت‌های بیمه گر به این دانشگاه پرداخت نشده است.

نجیمی، مجموع مطالبات دانشگاه علوم دکتری اصفهان از شرکت بیمه سلامت از سال ۹۶ تا ۹۸ را ۱۹۰ تمایلیارد و ۶۰۰ تمایلیون تومن و از شرکت تامین اجتماعی از سال ۹۷ تا ۹۸ را ۵۴۸ تمایلیارد و ۲۰۰ تمایلیون تومن اعلام و اضافه کرد: عدم پرداخت این مطالبات باعث ایجاد مشکلات مالی در همه بخش‌ها از جمله پرداخت به کارکنان، دکتران، پرستاران و اعضای هیات علمی شده است.

طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم دکتری اصفهان نیز پیش از این به ایرنا گفت:  در منطقه کوچولوی مانند اصفهان که دانشگاه علوم دکتری آن ۲۸ هزار پرسنل مستقیم و هفت هزار پرسنل غیر مستقیم همراه با خانواده آنها و شرکت‌های پیمانکار را زیر پوشش خود دارد، این تاخیر و بی نظمی در پرداخت‌های بیمه، جامع زیادی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و اگر تداوم یابد ممکن است در آینده منجر به کاهش کیفیت و کمیت خدمات و ناچار شدن به تعطیلی برخی خدمات و تامین قیمت های برخی خدمات غیر اورژانسی از طریق پرداخت مستقیم شود.

بیمارستان الزهرا(س) سال ۷۲ افتتاح شد و شبانه بیش از ۱۰ هزار تَن به این مجموعه مراجعه می‌کنند که حدود ۲۰ درصد آنها از منطقه‌های دیگر هستند.