حمید جبلی رستم و دیو و آشنایان را روی دیوار می‌برد

به منبع ایسنا، حمید جبلی که در کاراسمه هنری‌اش، نوشتن نمایشاسمه و فیلماسمه، فیلمسازی، عکاسی، نقاشی، گیمگری، صداپیشگی و تئاتر عروسکی و … را دارد، در نخستین شبهای پاییزی، مشغول براسمه‌ریزی برای برگزاری تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی خود است و در عین حال قرار است کتاب تازه‌اش مهمان کتابفروشی‌ها شود.

نمایشگاه تازه او یک نمایشگاه نقاشی است با اسم «رستم و دیو و آشنایان» که در شیراز برگزار می‌شود.

نمایشگاه تازه این هنرمند یک نمایشگاه انفرادی است که در آن حدود ۲۰ تابلوی نقاشی از حمید جبلی به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه در گالری «سروناز» شیراز برپا می‌شود و افتتاحیه آن فردا (پنجشنبه) ۱۸ مهر ماه است و جبلی برای این براسمه، راهی شیراز خواهد شد.

آثار نمایشگاه «رستم و دیو و آشنایان» اکرولیک روی بوم و فضای آنها نزدیک به نقاشی قهوه‌خانه‌ای است.

نقاشی‌های حمید جبلی از شب ۱۸ مهر ماه بر دیوار نمایشگاه «سروناز» شیراز قرار می‌گیرند و به مدت یک هفته مهمان شهر «سعدی» و «حافظ» خواهند بود.

سازنده فیلم‌های «پسر مریم» و «خواب سفید» با کتاب تازه خود مهمان کتابفروشی‌ها هم می‌شود؛ کتابی که اسمش «خاطرات پسربچه شصت ساله» است و ۳۲ قصه را دربرمی‌گیرد؛ قصه‌هایی که از زمان تولد تا پنج‌سالگی را روایت می‌کنند. این مجموعه در ۵ سالگی جبلی به پایان می‌رسد و مجموعه دومی هم دارد که اسمش «رفتن به دبستان» و قرار است بعدتر منتشر شود.

«خاطرات پسربچه شصت ساله» را نشر «پریان» منتشر می‌کند و قرار است نیمه دوم مهر ماه وارد بازار شود تا حمید جبلی در ماه تولد خود، دو رویداد هنری را رقم زده باشد.

همین ناشر پیش از این نمایشاسمه «دشمنان با محبت» دیگر اثر این هنرمند را منتشر کرده بود، نمایشاسمه‌ای که شهریور سال ۹۵ در مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد.

جبلی که سال‌ها تجربه عکاسی در تئاتر را دارد، سال ۹۶ نیز نمایشگاه نقاشی دیگری را با اسم «کابوس‌های شیرین» در گالری «آتبین» برپا کرد و سال ۹۷ نیز نمایشگاه عکس خود را با اسم «ماسوله ۶۷ » در همین گالری برگزار کرده بود.