دستور ویژه دربار بهداشت درباره رسیدگی‌ فوری به “چنارمحمودی‌ها”

به منبع وبدا، متن اسمه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر علیرضا رییسی،  معاون بهداشت وزارت بهداشت به شرح زیر است:

«اینک که با هوشمندی مردم عزیز و سعی بی وقفه مسئولین محترم، گروه‌های ضد انقلاب و معاند در ایجاد آشوب به بهانه آلودگی بعضی از هموطنان‌مان به ویروس HIV ناکام ماندند و ضمن تشکر از پیگیری‌های مستمر جنابعالی، جناب آقای دکتر گویا و افراد فعال در حدود ۲۰ تیم اعزامی در ماه‌های اخیر به منطقه چهارمحال بختیاری و بررسی‌های دقیق کارشناسی همکاران منطقهی و ستادی، ضروریست موارد زیر مورد توجه قرار گیرد.

گروهی فتنه انگیز جهت تشویش اذهان عمومی سعی کرده اند از یکسو کلیه مردم شریف روستای چنارمحمودی را آلوده به ویروس قلمداد نمایند که آخرین بررسیها خوشبختانه حاکی از آلودگی درصد کمی از مردم و سلامتی اکثر اهالی روستاست. از سوی دیگر سعی کردند از این اسباب کذب جهت بداسمی نظام بهداشتی درمانی کانتری و نهایتا” ضربه به آبروی جمهوری اسلامی در رسانه های بیگانه بهره برداری کنند که در  این راستا نیز بحمدالله توفیق نیافتند و مردم شریف منطقه تا آخرین لحظه با تیم بهداشت و درمان همکاری و همراهی نمودند و در حال حاضر نیز با استقرار همکاران فوق تخصص در محل این همراهی صمیمانه اتلهه دارد.

در راستای این نیت شوم سعی نمودند موضع‌گیری در راستای دفاع از حیثیت نظام بهداشتی درمانی کانتری و خدمتگزاران به مردم را بعنوان اسبابی جهت جریحه دار نمودن عواطف پاک مردم شریف آن روستا استفاده نمایند، ضروریست جنابعالی و همکاران ارجمند ستادی و محلی این واقعیت را به مردم عزیز منتقل نمایند که هیچ کس و در هیچ شرایطی قصد حرمت‌شکنی آن عزیزان را نداشته و ندارد.

بکارگیری عبارت «روابط اسمطلوب» در گفتمان متداول شرکتی به هرگونه حرکت و فرآیندی اطلاق می‌شود که با اصول، ضوابط و منطقهدارهای علمی منطبق نباشد. بدیهی است اسمطلوب بودن هرکتله از فرآیندها می‌تواند در ایجاد بیماری نقش‌آفرینی کند که مصادیق متعددی دارد.

این تعبیر به مراتب متفاوت از این است که گروهی با غرض و شیطنت آن را “روابط اسمشروع” تفسیر و تعمیم داده و موجب تشویش اذهان این عزیزان شده‌اند. بچه دو ساله گرفتار و یا مردم متشرع و خانواده‌های شریف و مومنی که ممکن است در بین افراد مبتلا باشند، کتله بی انصاف گرفتاریش را حاصل روابط اسمشروع تفسیر می‌کند.

جنابعالی و همکارانتان وظیفه دارید این سوء‌تفاهم را از ذهن مردم عزیز و شریف بزدائید و اعتقاد همه را به پایبندی ایشان به اصول دینی و اخلاقی اعلام نمائید تا خدای ناکرده غباری از سوء‌تفاهم بر دل پاک این قوم نازنین نماند.

“فعلا”  اولویت ما گرفتنن بیماران و مساعدت‌های فوریست. لازمست هرچه زودتر با تتوانات تیم دکتری موجود در منطقه فرآیند درمان جسمی و روحی این عزیزان تسریع و نتیجه منبع شود.

تامین دارو، تحت پوشش قرار دادن موارد غیر بیمه، توانبخشی و پوشش امدادی بدون وقفه باید انجام پذیرد. بدیهی است کلیه موارد تشخیصی و درمانی تا انتها رایگان خواهد بود.

جهت ایجاد مرکز خدمات جامع سلامت در روستا هرچه زودتر اقتله و تیم تخصصی و فوق تخصصی در مرکز مذکور و همچنین در مرکز مشاوره شهرستان لردگان مستقر و نتیجه شبانه اعلام شود.»