سه کشتی جنگی آمریکایی آب‌های منطقه را ترک کردند

به منبع کلید سرا به نقل از فارس، رسانه‌های خبری از خروج سه ناوچه موشک‌انداز نیروی دریایی آمریکا از آب‌های غرب شرق و عزیمت به این کانتری خبر دادند.

 به نوشته وبگاه «نیوی تایمز» ناوچه‌های «بین بریج»، «میسن» و «نیتز» پس از اتمام ماموریت خود سه‌شنبه گذشته با خروج از دریای عرب به جهت «نورفولک» در آمریکا حرکت کردند.

 این کشتی‌های جنگی اشاره شده  از یکم آوریل (دوشنبه ۱۱ فروردین) همراه با ناوهواپیمابر «آبراهام پیوندلن»   با هدف اعمال فشار بر ایران و ادعای تامین امنیت منطقه عازم خاورمیانه شدند. گفته می‌شود که ناو هواپیمابر آبراهام پیوندلن کماکان در مسافتی دورتر از خلیج فارس در منطقه حضور خواهد داشت.

مقام‌های ارشد نظامی آمریکا چندی بعد از تمدید ماموریت ناو یواس‌اس پیوندلن در غرب شرق خبر دادند. دریاسالار «رابرت بورک»   از مقام‌های ارشد نیروی دریایی آمریکا در این زمینه گفت، ما آنجا مانده و وظیفه خود را تا بهبود اوضاع انجام می‌دهیم. «والتر اسلاتر» فرمانده این رزمناو بدون بیان در مورد دلیل تمدید ماموریت ناو گروه یواس‌اس پیوندلن در در صفحه فیسبوک خود نوشت، ماموریت ما مجددا تمدید شده و مجبوریم برای مدتی طولانی‌تر اینجا باشیم. (جزئیات بیشتر)

ناو هواپیمابر آبراهام پیوندلن در دریای عمان، شمال دریای عرب تردد دارد و تحالا هرگز وارد خلیج فارس نشده است.

چندی بعد منابع مطلع نظامی از بشب حادثه برای بعضی از جنگنده‌ها و هواپیماهای آمریکا مستقر در ناو هواپیمابر آبراهام پیوندلن حاضر در آب‌های منطقه خبر دادند.

به نوشته وبگاه «تمایلیتری»   چهار فروند جنگنده «اف-۱۸ سوپرهورنت» نیروی دریایی آمریکا حین فرود یک هواپیمای دیگر بر ناو هواپیمابر آبراهام پیوندلن مستقر در دریای عرب نابود دیدند. میزان خسارت وارده در این حادثه از نوع «ای» به ارزش ۲ تمایلیون دلار یا بیشتر برآورد شد.