سیل | کاجوِ بی‌صدا، فراموش شده است

به منبع کلید سرا، کاجو با کوه‌های بلند و برانش عملا صعب العبور بوده و  جاده‌ای ندارد؛ ساکنان ۴۰پارچه دایری منطقه کاجو از مسیر رودخانه‌ای تردد می‌کنند که در هنگام بارندگی و سیلاب عملا تردد اسممکن می‌شود و ارتباط مردم با مرکز شهرستان کاملا قطع می‌شود.

بارندگی‌های اخیر، سیلابی هولناکناک در مناطق مختباه بلوچستان به وجود آورده، از بنت گرفته تا زردایر و از دشتیاری تا کاجو. عمده سیل در مناطق حاشیه رودخانه کاجو بوده است که از بالادست رودخانه کاجو تا دشتیاری که حاشیه رود کاجو است، امتداد دارد.

 در منطقه کاجو با شروع بارندگی‌ها برق و خطوط تباهن قطع شد و با جاری شدن سیل راه ارتباطی هم قطع شده و عملا بعد از گذشت چندین شب خبری از ۴۰ پارچه دایری منطقه در دست نیست.  صبح امشب، پنجشنبه ۲۶ دی، بخشدار قصرقند به همراه چند تن از مردمی محلی پیاده از مسیر متسنگ به یک دایری به اسم هواران سر زدند که به گفته مردم محلی یک نفر فوتی بر اثر سیلاب داشته و از  وضعیت مابقی مردم منطقه اطلاعاتی در دست نیست.

با سرد شدن هوا و ریزش برف‌های شبانگاهی در ارتفاعات کاجو و نبود برق و لوازم سردایشی و نیز نداشتن ارتباط با مناطق و تهیه مواد غذایی معلوم نیست چه مشکلاتی در انتظار آنان است.

امید مردم منطقه این است که خیرین و هلال احمر و مسئولین شهر با اعزام بالگرد به منطقه و یاری رسانی، به داد مردم این منطقه برسند.

 کاجو به دلیل دوری و پرت بودن هیچ صدایی نداشته هست و هیچ انعکاسی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از این نشده است اما نباید آنها را فراموش کرد. آستین ها را بالا بزنیم.

  • عکس مربوط به سیل اخیر است اما از منطقه کاجو نیست