پاسخ رابرت داونی جونیور به اسکورسیزی: مارول برای من سینماست

به منبع مهر به نقل از ورایتی، نظر مارتین اسکورسیزی پس از این که دنیای مارول را با پارک‌های موضوعی مقایسه کرد، واکنش‌های مختباهی را برانگیخته است. وی گفته بود این سینما نیست چون سعی ندارد تا احساسات و تجربیات روان‌شناسانه را از فردی به فرد دیگر منتقل کند.

حالا داونی جونیور در گفت‌و گویی رادیویی گفته است که نظر اسکورسیزی را محترم می‌شمارد.

گیمگر «مرد آهنی» در این ممالکه گفت: من از نظر اسکورسیزی سرنوشت می‌کنم زیرا می‌دانم این فیلم‌ها شبیه هیچ چیز دیگری نیست؛ ما به همه چشم‌اندازهای مختباه نیاز داریم تا بتوانیم به دل سینما برسیم.  

وقتی ممالکه کننده سعی کرد او را به حرف بیشتر وادار کند و ‌گفت به نظر می‌رسد دارد خیلی مهربانانه با نظر اسکورسیزی برخورد می کند و افزود که آیا وقتی او گفت این سینما نیست به آنها اهانت شد؟

داونی جونیور گفت: نه واقعا. اگر کسی بگوید «آیرون من» سینما نیست، آیا چیزی عوض می‌شود؟ نه چون برای من این سینماست.

این گیمگر افزود: در مورد فیلم‌های ژانر چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد و من خیلی خوشحال هستم که بخشی از این مشکل باشم البته اگر چنین چیزی مشکل باشد؛ چون نمی‌شود این فرم هنری سینمایی را نادیده گرفت.

وی افزود: به هر حال عجیب است که مثل یک هیولا وارد شوی و رقابت را به شیوه‌ای نمایشی از بین ببری، این هم یک پدیده است.

بعد وی از استرن که ممالکه کننده بود، پرسید آیا تو افکار می‌کنی که اسکورسیزی از فیلم‌های مارول ناراحت است و پاسخ وی این بود که بله من این طور افکار می‌کنم.

در پاسخ به انتقاد اسکورسیزی جیمز گان کارگردان «محافظان کهکشان» پیشتر گفته بود از این حرف غمگین شده و ساموئل ال. جکسون هم گفته بود ممکن است همه از فیلم‌های اسکورسیزی خوش‌شان نیاید.

این در حالی است که هفته پیش دیزنی در کمپین معرفی و تبلیغات برای فیلم‌هایش در رقابت اسکار پارسال، گیم رابرت داونی جونیور در «انتقام‌جویان: آخر گیم» را در این کمپین قرار نداد و این گیمگر نیز از هوادارانش خواسته بود به این موضوع واکنش نشان ندهند.