۵۶ طرح سرمایهی در اردبیل اجرا می‌شود

به منبع کلید سرا به نقل از ایرنا، ارژنگ عزیزی، معاون سرمایهی منطقهدار اردبیل  افزود: این طرح‌ها در ۳ بخش گردشگری، کشاورزی و صنعتی در شهرها و بخش‌های مختباه منطقه اجرا می‌شود و در صورت تحقوقق تحول کوچولوی در زمینه اشتغال‌زایی بوجود خواهد آمد.  

وی اظهار کرد: این طرح‌ها با ۲۱۹ هزار و ۶۵۸ تمایلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر اشتغال‌زایی اجرا می‌شود.  

معاون سرمایهی منطقهدار اردبیل از انعقاد تفاهم‌اسمه با بانک‌های عامل در تامین منابع مالی طرح‌های سرمایهی در منطقه خبر داد و گفت: ۱۲ تفاهم‌اسمه برای تامین منابع مالی با بانک‌های عامل منعقد شده که یاریی خوبی برای سرمایه‌گذاری، رونق تولید و اشتغال است.  

عزیزی گفت: مسئولان منطقه سعی می‌کنند با اجرای طرح‌های‌ سرمایهی و احیای واحدهای تولیدی راکد ظرفیت تولید افزایش داده و طرح‌هایی که امکان سرمایه‌گذاری برای آنها پارسال و سال آینده وجود دارد، مورد توجه جدی قرار دهند.  

وی اظهار کرد: ‌با پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی واحدهای راکد فعال می‌شوند، از فروردین پارسال با مساعدت فرمانداری‌ها هزار و ۱۶۹ واحد صنعتی فعال، نیمه‌فعال و راکد در منطقه شناسایی شده و در بخش کشاورزی منطقه هم در مجموع ۱۶۱ واحد صنایع تبدیلی، ۱۳۶ واحد فعال و ۲۵ واحد راکد شناسایی شده که واحدهای نیمه‌فعال و راکد از تسهیلات مذکور بهره‌مند می‌شوند.